Airpods Pro 2 hallás teszt
Ha aggódsz a hallásvesztés miatt és rendelkezel AirPods Pro 2-vel, az Apple az iOS 18.1-ben egy új, klinikai szintű hallásvizsgálati lehetőséget kínál, amely egyszerűen használható. Itt van minden, amit tudnod kell az új funkcióról a hallásegészség ellenőrzéséhez.
Airpods Pro 2 hallás teszt elérhetőség
Fontos megjegyezni, hogy az Apple Hallásvizsgálati funkciója nem minden régióban érhető el, vélhetően a különböző szabályozások miatt. Az Apple weboldalán fenntart egy listát azokról a régiókról és területekről, ahol a vizsgálat elérhető.
Itt ellenőrizhetitek de Magyarország most kivételesen nem maradt ki!
Amire szükséged lesz:
- A legfrissebb szoftververzióra frissített AirPods Pro 2
- iPhone vagy iPad, amelyen iOS/iPadOS 18.1 vagy újabb rendszer fut
- Csendes környezet
- Körülbelül 5 perc zavartalan idő
A Hallásvizsgálat során különböző, néha nagyon alacsony hangerőn megszólaló hangokat kell meghallgatnod. Ezért fontos, hogy a tesztet nyugodt, zavartalan környezetben végezd, mentesen mindenféle időszakos zajoktól, beszélgetésektől, illetve hangos légkondicionáló vagy ventilátor zajától.
Az Airpods Pro 2 Hallásvizsgálat elvégzése
Győződj meg róla, hogy az AirPods Pro 2 kellően fel van töltve a teszt megkezdése előtt, azaz legalább 50%.
- Helyezd be az AirPods Pro 2-t a füledbe.
- Nyisd meg a Beállításokat az iPhone-odon.
- Érintsd meg az AirPods Pro nevet a Beállítások tetején.
- A „Hallásegészség” rész alatt válaszd a „Hallásvizsgálat végzése” lehetőséget.
- Válaszolj a kezdeti kérdésekre az életkoroddal és a közelmúltbeli hangos zajokkal kapcsolatban.
- Végezd el a fültömítési tesztet, hogy megbizonyosodj arról, hogy a fülhallgató vége megfelelően zár.
- Amikor a teszt elkezdődik, érintsd meg a képernyőt minden alkalommal, amikor egy hangot hallasz.
- Végezd el a tesztet mindkét fülre (a teszt automatikusan vált az oldalak között).
Az Airpods Pro 2 eredmények értelmezése
A teszt a hallásodat dBHL-ben (decibel hallásszint) méri, és egy könnyen olvasható osztályozást ad:
- 25 dBHL-ig: Csekély vagy semmilyen hallásvesztés – könnyedén hallható a normál beszélgetés
- 26-40 dBHL: Enyhe hallásvesztés – normál beszéd csak közvetlen közelről hallható
- 41-60 dBHL: Közepes hallásvesztés – emelt hangszín szükséges a beszéd megértéséhez
- 61-80 dBHL: Súlyos hallásvesztés – csak nagyon hangos beszéd vagy kiabálás hallható
A „Részletek megtekintése” gombra koppintva frekvenciánkénti bontást láthatsz a hallásodról, amely megmutatja, hogyan hallod a különböző hangmagasságokat az alacsony (250 Hz) és a magas (8 kHz) frekvenciák között. Ez a részletes nézet segíthet az adott hallásproblémák azonosításában, és ugyanazt a formátumot használja, mint az audiológusok, így könnyen megosztható egészségügyi szakemberekkel.
A teszt eredményeit bármikor elérheted az Egészség alkalmazásban. Koppints a Böngészés ➝ Hallás menüpontra, majd válaszd a Hallásvizsgálat eredményei opciót a történet megtekintéséhez. Az eredményeket PDF formátumban exportálhatod, vagy az audiogramot e-mailben küldheted el a Megosztás gombra koppintva.
Az Airpods Pro 2 teszt után
A teszt eredményei új funkciók és opciók aktiválását teszik lehetővé az AirPods Pro 2-n, mint a Média Segítő és a Hallókészülék mód.
Média Segítő Amennyiben enyhe vagy közepes hallásvesztést észlel a rendszer, a Média Segítő bekapcsolható az audio optimalizálásához:
- Lépj a Beállítások ➝ saját AirPods Pro menübe
- Görgess le a Hallásegészséghez
- Érintsd meg a Média Segítő opciót.
- Kapcsold be a Média Segítőt.
- Válaszd a Hallásvizsgálat eredményeinek használata opciót az aktuális teszt adatok alkalmazásához, vagy az Egyéni beállításokat a manuális finomításhoz.
Airpods Pro 2 Média segítő
A Média Segítő ezután automatikusan beállítja a zenék, videók és hívások hangját, hogy azokat a frekvenciákat erősítse, melyek hallása nehézséget okoz.
Airpods Pro 2 Hallókészülék mód és támogatás
Az AirPods Pro 2 alapszintű hallókészülékként is működhet, felerősítve a beszélgetéseket és a környezeti hangokat. Ezt a Beállítások alkalmazásban, az Akadálymentesítés ➝ Hallókészülékek menüpontban engedélyezheted. Tartsd szem előtt, hogy a Hallókészülék funkció nem mindenhol elérhető. Az Apple fenntart egy listát azokról a régiókról és területekről, ahol a funkció használható.
Hallásvizsgálat elvégzése nem támogatott régiókban Ahogyan a cikk elején említettük, az Apple Hallásvizsgálati funkciója jelenleg nem minden régióban és területen érhető el, de ez nem jelenti azt, hogy ne tudnád elvégezni a tesztet.
Alternatív megoldásként töltsd le az Apple Hallásvizsgálat parancsikont, tedd be az AirPods Pro 2-t, majd futtasd a parancsikont az eszközön, hogy elvégezd a tesztet.
Ha ezzel a módszerrel végzed el a tesztet, az eredményeid elérhetők lesznek az Egészség alkalmazásban. Fontos azonban megjegyezni, hogy az Apple egyéb hallásegészség funkciói, mint a Média Segítő és a Hallásvizsgálat, csak akkor érhetők el, ha hivatalosan is támogatottak az adott régióban.
//
Folytasd az olvasást:
Erre is nagyon figyelj ha új Mac-et vennél!
Android 16: Egy rendszer, két frissítés hamarosan
Sony INZONE M10S Monitor: Az új szint, amire vártál