Április 18-án megjelent az Android 18 Bétája!
Olvasási idő kb 1-2 perc!
Megjelent az Android 15 Béta verziója, lássuk, hogy mit hoz a felhasználóknak a frissítés! – Várhatóan augusztusban megjelenik a végleges letölthető lesz a végleges verzió is!
Edge-to-Edge Display – A teljes képernyőt kitöltő nézet, alább látható módon.
A lényeg, hogy a fej és lábléc elrejthető lesz így még több hely marad a munkába bekapcsolódásra vagy éppen a kikapcsolódásra.
A kép minőség nem perfetto de reméljük a lényeg átmegy majd!
Ha minden igaz, akkor a Gemini in Android Studioval, azon bwlül is az A.I segítségével lehet majd akár teljes kódsorokat generálni pár parancs beírásával. – Videóban 1:53-nál – katt
Az egészséggel kapcsolatos appok és funkciók is kapnak frissítést de konkrét részletek még nem derültek ki.
A fejlettebb NFC
Az Android 15-ben az eddigi óriási NFC fizetési platform még könnyebben és gyorsabban fog működni. Az ujjlenyomat olvasás illetve az ujjlenyomat megtartása, gyorsítja majd az NFC fizetést.
Magyarul ha engedélyezzük a biztonságos végponti ujjlenyomat tárolást akkor gyorsabb lesz a fizetésnél a hitelesítés, mert nem kell folyamatosan újra feldolgozni az adatokat.
Az alkalmazások archiválása
Az Android Bundel után, ami segített a részleges vagy teljes alkalmazás adatok eltávolításában, ezentúl alapértelmezett módon választhatunk majd, hogy eltávolítani vagy törölni szeretnénk az adott apphoz tartozó adatokat, illetve beállíthatjuk majd a ritkán használt appok adatainak részleges vagy teljes eltávolítását.
A korábban részlegesen vagy teljesen eltávolított vagy törölt appok megjelennek az áruházban, így ha az adatokat korábban mentettük akkor azokat az app letöltésével újra használhatjuk majd.
Az „App-managed profiling”
Ez várhatóan azt jelenti, hogy az alkalmazáson belül készül egy profil és reméljük idővel előnyben részesíti majd azokat a funkciókat, amiket gyakrabban használunk, pl idő alapú ajánlás, mondjuk időjárás frissítés, amikor elindulunk otthonról.
Az alábbi frissítések csak említés szintjén:
- Braille bevitelt
- A végpontok közti biztonságot és titkosítást
Videó újra itt