Tegnap este hivatalosan is megkezdődött az Apple négy napos fejlesztői konferenciája a San Jose Convention Centerben. A megnyitón több videóbejátszást követően megismerkedhettünk a cég közeljövőbeli terveivel.
Az első téma az Apple WatchOS 4 volt, ennek kapcsán elmondták, hogy az új rendszer segítségével még inkább személyre szabhatjuk az Apple szerint a világon legelterjedtebb okosórát. Ennek köszönhetően még kiválóbb megjelenést ígértek az órának, továbbá a Sirivel együttműködő értesítési rendszer is fejlődni fog. Az egyik legfontosabb app a Workout is gyökeres változások elé néz, ugyanis hamarosan fitness gépekkel, (pl.: futógép) is össze tudjuk majd kapcsolni az eszközt és ez által össze tudja majd szedni az edzéssel kapcsolatos adatokat. Tehát így már nem csak fizetésre használhatjuk az órán lévő NFC funkciót.
A következő téma az iOS 11 volt, ami termesztésen több új fő funkciót is rejteget magában. Újdonság, hogy ezentúl még könnyebben költözhetünk majd Android rendszerről iOS-re, valamint az iMessage üzenetek szinkronizálódnak majd az iClouddal, így nem vesznek el korábbi üzeneteink. Ugyan hazánkban még nem mondhatjuk, hogy nagyon elterjed az Apple Pay, de az USA-ban már bevett fizetési lehetőség. Egy új alkalmazásnak köszönhetően melyet Venmo-nak hívnak hamarosan iMessage-en keresztül is küldhetünk egymásnak összegeket. Sajnos Siri továbbra sem tud még magyarul, de megkapja a beépített fordítót, ennek segítségével pedig képes lesz angolról kínaira, franciáról németre és olaszról spanyolra fordítani.
Az iOS 11-el még jobb minőségű képeket ígérnek iPhone 7 Plus alatt, az új API-k között ott lesznek a két kamera mélységinformációi, ez pedig sokat segít a külsős szoftverek képminőségén. A fotók JPG fájljait a HEIF formátum váltja ki, ez által pedig kisebb méretű, de azonos felbontású képeket kapunk majd. Az Apple Music sem marad ki a jóból, mivel a közösségi funkcióban hamarosan megtudhatjuk, hogy mit hallgatnak barátaink. Továbbá a Shazam által felismert zeneszámokat azonnal hozzáadhatjuk lejátszási listánkhoz.
Az App Store is hatalmas átalakításon esett át, az új külső által egyértelműbben válogathatunk a játékok és alkalmazások között. Megjelent továbbá a „Ma” fül is ami az aznapi legérdekesebb tartalmakat sűríti be egy helyre, a vásárlások megkönnyítését pedig ezentúl mozgóképek és videók teszik könnyebbé. A publikus kiadás csak az év végén várható, minimum pedig iPhone 5S, iPad mini 2, vagy iPod Touch 6 gen. szükséges hozzá.
Bemutatkozott az új iPad Pro is ami csak simán iPad Pro néven érkezett, tehát nem kellett sokáig gondolkodni a néven. Két modellt kaptunk, egy 12,9 és egy 10,5 hüvelykeset, melyek kinézetre ugyan úgy néznek ki mint az elődjeik, viszont a karosszéria alatt már annál nagyobb változásokra számíthatunk. A 6 magos rendszerchip az Apple A10X fusion névre hallgat, ez pedig 30%-al gyorsabb mint az előd processzora volt, a grafikus gyorsító 12 magos, ez pedig 40%-al gyorsabb mint ami az előző iPad Pro-ban volt. A tároló is növekedett, ez által már elérhető a 512 gigabájtos modell is, de továbbra is van 128 és 64 GB tárhellyel rendelkező kivitel. Az újdonsághoz új Apple Pencil is jár, ez pedig 20 milliszekundumos válaszidővel rendelkezik, valamint már a zárolt képernyőre is jegyzetelhetünk vele.
Az iPad-ek az iPhone 7 kamerarendszerét örökölték, a 12 megapixeles modul 4K felbontású videók rögzítésére alkalmas 30 fps alatt, elől pedig egy 7 megapixeles kamera kapott helyet. Üzemidőben nincs különbség a két gép között, átlagosan 10 óra használati időt jósolnak normál használat mellett. Amerikában már elérhető mindkét változatban, egyenlőre persze még iOs 10 rendszerrel a globális elterjedésre azért még egy kicsit várnunk kell.