A Pixel 4 futott egy kört a DxOMark-nál és nagy meglepetésre nem valami jó eredményeket produkált. Bár minden csak nézőpont kérdése, mert a még így is sikerült bekerülni a Top 10-be, ahol a készülékek többségének kétszer annyi szenzor van a hátlapján.
A Pixel 4-nek olyan mobilokat sikerült maga mögé utasítani az összesítésben, mint a Mate 20 Pro és a Xiaomi Mi 9. Légyegében az előző generációhoz képest van előrelépés, de a teszt szerint a Galaxy S10+, Honor 20 Pro, OnePlus 7 Pro, Huawei P30 Pro, Note 10 5G és a Mate 30 Pro mind jobbak kamerás vonalon a Pixel 4-nél. A DxOMark kiemelte, hogy több területen is észrevehető javulás és a nagyított felvételek minősége is láthatóan jobb lett.
Az ultraszéles látószögű szenzor és a ToF érzékelő hiánya miatt viszont a bokeh fotóknál rögtön hátrányba kerül a Pixel 4. Hiába a szoftveres varázslat, 3-4 kamerás rendszerekkel nem tud versenyre kelni. Az expozíció villámgyors, a színek élénkek, az autófókusz pontos, közeli és közepes távolságon is kitűnően végzi a dolgát. Közeli fotóknál viszont elvesznek a részletek, a bokeh nem működik jól és videós vonalon több gond is van.
A Google egyébként pont ma magyarázta meg, hogy miért marad ki a 60 fps-es 4K videórögzítési lehetőség a repertoárból. A keresőóriás szerint a felhasználók túlnyomó többsége Full HD-ban rögzít, a 4K-t kevesen használják.
Hi, Pixel 4 supports 4k video recording on the rear camera at 30fps. We find that the majority of users stick with 1080p, so we focus our energy on improving our quality in this mode, versus enabling a 4k 60fps mode that could use up to half a gigabyte of storage every minute.
— Made by Google (@madebygoogle) October 20, 2019
4K-ban akár 4-500 MB-tot is foglalhat egy egy perces videó, az alap 64 GB-os tárhelyet tekintve pedig talán jobb is, hogy nem opció a 60 fps. A hivatalos közlemény alapján inkább a 1080p-s videók minőségére feküdtek rá a Google-nél.
Így fest most a DxOMark Top 10-es listája: