Milyenek az új Apple termékek Androidos szemmel?

Apple bemutatta legújabb termékeit.

 

Az Androidos világ egy különleges szemüvegen keresztül nézte a bemutatót. Egyrészt figyeltük azokat a funkciókat, amikre büszkén mondhatjuk: „ezt a Samsung vagy a Google már korábban megcsinálta,” de kerestük az igazi újdonságokat is, amelyek esetleg befolyásolhatják az Android jövőjét. Mindkettőt megkaptuk.

Ma nem történt semmi, ami drámaian megváltoztatná egy Android felhasználó életét, de volt pár funkció, amit szívesen látnánk, ha a mi ökoszisztémánkba is eljutna. Íme öt dolog, ami felkeltette a figyelmünket.

5. Az Apple Watch mindig aktív kijelzője frissítést kapott

Az Apple Watch Series 10 arany színben.

Az új telefonok mellett az Apple bemutatta az Apple Watch Series 10-et is. Nagyobb kijelzőt, gyorsabb töltést és vékonyabb házat kapott, ami mind szép előrelépés, de ezek elvárható dolgok egy generációváltásnál.

Ami viszont meglepetés, hogy az új Apple Watch folyamatosan frissíti a kijelzőjét – míg az előző modellek és az összes Wear OS óra (beleértve az új Pixel Watch 3-at) percenként egyszer frissítik az AOD-t (Always On Display) az energiatakarékosság érdekében, a Series 10 másodpercenként teszi ezt, így a másodpercmutató folyamatosan és pontosan látható.

Nem egy hatalmas áttörés a viselhető technológiák terén, de azért jobb lesz időt nézni rajta, és összességében egy kicsit élvezetesebb lesz használni.

Az Apple szerint az új órájuk egy „széles látószögű OLED” kijelzőt is kapott, ami szögből is jobban látható, mint a tipikus OLED-ek. Még könnyebb lesz rápillantani anélkül, hogy felráznád a csuklódat.

4. Alvási apnoé felismerése

Az Apple Watch alvási apnoét jelez. Forrás: Apple

Az Apple Watch Series 10 egy frissítés után képes lesz alvási apnoé felismerésére is. A funkció még nem kapta meg az FDA jóváhagyását, de az Apple azt mondja, „várhatóan a hónap végén elérhető lesz.” Itt a Samsung volt az, aki először lépett, hiszen az FDA által jóváhagyott alvási apnoé felismerés már elérhető a Galaxy Watch 7-ben, ami idén jött ki.

Bár a legtöbb Wear OS óra kínál valamilyen alváskövetést, és sokuk (például a OnePlus Watch 2R) képes horkolás felismerésére, az FDA által jóváhagyott alvási apnoé figyelés még ritkaságnak számít a viselhető eszközök piacán.

Mivel a nagy gyártók egyre inkább hasonló funkciókat kínálnak, az Apple Watch alvási apnoé felismerése valószínűleg ösztönözni fogja az Android gyártókat, hogy ők is megszerezzék az FDA jóváhagyást. Nem lepne meg, ha jövőre a Pixel Watch 4 is tartalmazná ezt a funkciót.

3. Az AirPods 4 ANC-vel érkezik

Az Apple ma egy frissítést jelentett be az alapmodell AirPodsban, egy kis csavarral. Az AirPods 4 a várt fejlesztésekkel jön, mint például egy tok, amely támogatja az USB-C-t és a Qi töltést. De érdekes módon az Apple kétféle AirPods 4-et kínál: egy alapmodellt, és egy drágább verziót, ami ANC-t (aktív zajszűrés) is tartalmaz. Az alapmodell 129 dollár, az ANC-s verzió pedig 179 dollár.

Az alapmodell továbbra is kemény műanyag kialakítással jön, amely nem zárja teljesen le a hallójáratot, így a zajszűrés funkció meglepő. 2020-ban a Samsung Galaxy Buds Live is ilyen nyitott kialakítással érkezett ANC-vel, de ott az eredmény nem volt lenyűgöző. Kíváncsi leszek, hogy az Apple hogyan oldja meg – ha sikerül, biztos lehetsz benne, hogy hamarosan több gyártótól is láthatunk majd hasonló fülhallgatókat ANC-vel.

Nagyon kíváncsiak vagyunk arra, hogy az Apple, hogyan oldja meg a zajszűrést a fülharangok nélkül. A fülharangok esetében pont a puhább és könnyen idomuló műanyag záró szigetelés engedi a zajszűrést működni. erős a gyanú, hogy a friss megoldással az Apple azokat célozza, akik nem szeretik a fülharangos megoldást. Meglátjuk majd, hogyan sikerült.

2. Az AirPods Pro 2-t mostantól hallókészülékként is lehet használni

Az Apple AirPods Pro 2 egy virágcserépben. Forrás: Apple

Az Apple AirPods Pro 2 hamarosan OTC (recept nélkül kapható) hallókészülékként is működhet. Bár a funkció még FDA jóváhagyásra vár, az Apple szerint, ha egy iOS 18-at futtató eszközhöz párosítjuk, az AirPods Pro 2 hallókészülékként is használható lesz egy saját magad által elvégzett hallásteszt alapján, amelyet a fülhallgatóval és egy iPhone-nal végzel.

Az OTC hallókészülékek egy viszonylag új termékkategória, és bár ezek általában lényegesen olcsóbbak, mint a receptre kapható változatok, még mindig több száz dollárba kerülhetnek – például a Sennheiser OTC hallókészüléke 1000 dollár körül van. Az AirPods Pro 2 ára 249 dollár, és gyakran még olcsóbban is megvásárolható.

Ideális esetben más gyártók is követik majd az Apple példáját, és beépítik a hallókészülék funkciót a mainstream fülhallgatóikba.

1. Az iPhone 16 és 16 Pro kapott egy kameragombot

Egy ujj megnyomja az iPhone 16 Pro kameragombját. Forrás: Apple

Az új iPhone modellek egy hardveres gombot kaptak, amelyet kifejezetten a kamera vezérlésére használnak. A gomb megnyomásával megnyílik a kamera alkalmazás, a kamera megnyitása után pedig azzal készíthetsz fotókat.

A gomb érintésérzékeny, így funkciókat, mint például a zoomolás vagy a kameramódok közötti váltás, az ujjad felfelé és lefelé történő csúsztatásával vezérelheted. Kétszintű zárfunkciót is kap, amellyel a félig lenyomott gombbal fókuszálhatsz a témára, de ez egy későbbi frissítésben érkezik.

A Sony egyre különcebb Xperia telefonjait leszámítva ma nem találsz hardveres kameragombot egyetlen Android zászlóshajón sem. Kérdés, hogy valóban szükségünk van-e rá – én sok fotót készítek a telefonommal, de nem érzem, hogy sokat veszítenék a szoftveres zárgomb használatával. Mégis, nagy esély van rá, hogy az Android gyártók is követik majd ezt a trendet. Nem lennék meglepve, ha pár éven belül a Galaxy S26 is kapna egy kameragombot.

Kattints ide:

MEGOSZTÁS