Nagyon figyelni kell, milyen emailt nyitunk meg

Napjainkban rengeteg csaló jelenik meg az interneten, akik az adatainkra vagy a pénzünkre pályáznak. Mutatjuk, hogy mire kell odafigyelj, hogy ne verjenek át.

crypto50

Manapság szinte mindent az interneten csinálunk. Itt vásárlunk, itt beszélgetünk stb. A bűnözés is alkalmazkodott ehhez, hiszen az online térben próbálnak minket megkárosítani vagy az adatainkat ellopni. Ez már nagyon sokféle formában történhet meg. Lehet, hogy egy olyan alkalmazást töltünk le, ami rögzíti az adatainkat és eladja cégeknek, de az is lehet, hogy egy olyan emailt nyitunk meg amivel át akarnak verni minket.

Rengeteg esetben találkozhatunk olyan hírrel az interneten, hogy valaki jóhiszeműen csak azt vette ki az email-ből, hogy például a saját bankja kereste fel és kér néhány fontos adatot. Itt fontos megjegyezni, hogy alapból nem csinálnak ilyet a bankok, másrészről azért ki lehet szűrni, hogy mi a csalás.

Igaz, hogy nagyon jól megtudják oldani azt, hogy az email egy az egyben úgy nézzen ki, mintha a bankunk küldte volna, de az email címből szinte mindig rájöhetünk, hogy turpisság-e az email, avagy sem. Itt többnyire nem valós címeket láthatunk, valamit megjelenhetnek furcsa karakterek is a szövegben. Ha hasonlót tapasztalunk, mindenképpen keressük fel a bankunkat, hogy ez adathalászat-e.

Az utóbbi időben már a nagy cég nevekkel is visszaélnek, amit ugyan ilyen formában tesznek. Itt sok esetben pénzt akarnak lenyúlni, hogy utalj előre. Ami biztos, fokozottan figyelnünk kell, hogy mire válaszolunk az interneten.