Xiaomi? 14 és 14 Ultra? Megjelent!

A Xiaomi legújabb szériája megérkezett!

Ebben a cikkben az Xiaomi 14 Ultráról lesz szó, az általános erősebb igényekre tekintettel!

Olvasási idő kb 2-3 perc!

A doboz: 

Az elegáns fehér vagy fekete dobozban az általános papírokon kívül az alábbiakat találjuk:

  • telefon
  • átlátszó matt tok
  • 90W-os gyorstöltő adapter
  • töltőkábel

Lássuk a telefont kívülről belülről.

A design:

Xiaomi 14 Ultra fehérben és feketében!

Szemből azonnal a Xiaomi Shield Glass fogad minket, ami a tesztek szerint egy 10x erősebb üveg, mint a korábbi Gorilla Glass.

A telefont fehér és fekete színben tehetjük magunkévá de a telefon egyáltalán nem fekete-fehér!

A fejlesztés hátterében az is állhat, hogy a Xiaomi szeretné házon belül összehozni a telefont és nem kíván a Gorilla Glass-ra támaszkodni.

A telefon hátlapját egy új Xiaomi nano-tech vegán bőr borítás védi, ami többek között:

  • 6x jobban bírja a kopást, mint korábban
  • por álló
  • és sokkal rugalmasabb, mint eddig.

A telefon hátlapján ezen kívül még feltűnik egy szerény kis kamera sziget, ami a hátlap nagyjából harmadát gyönyörűen elfoglalja, ami magában foglalja a 4 Leica optikát illetve a dupla vakut. Ezekről később szót ejtünk.

A telefon a megszokott IP68-as szabványt kapta, ami azt jelenti, hogy por behatolása és tartós vízbe merítés ellen is védett.

Támogatja az USB-C második generációs 30Gb/s sebességű adatátvitelt, ami fotósoknak, videósoknak vagy egyszerűen azoknak baromi jól jön, akik gyorsan szeretnének sok adatot mozgatni.

A rendszer:

Röviden elég a rendszerről annyi, hogy átlagosan 14%-al gyorsabb az alapfeladatok elvégzésénél, ez a szám 72% az erőforrás igényesebb munkáknál.

A kijelző:

WQHD+: A kijelző egy faltól-falig érő WQHD+ kijelző, ami számokban annyit jelent, hogy a pixelsűrűsége 522 ppi. Érdekesség, hogy az emberi szem PPI látóhatár értéke 300, így biztosan nem lesz panasz az élességre.

3000 NIT: Ezt az élességet megtámogatták nem kevesebb, mint 3000 NIT csúcsfényerővel, így a nyári tűző napon hamarabb fogunk leégni, mint hogy panaszkodjunk arra, hogy nem látjuk mit csinálunk éppen.

1-120 Hz LTPO: A kijelző a mára abszolút alaptulajdonságnak számító dinamikus képfrissítést nyugodtan produkálja tartalomtól függően, így biztosak lehetünk abban, hogy a lehető legjobb akku kapacitást kapjuk.

12-bit: A 12-Bites színmélység nagyjából azt jelenti, hogy biztos nem fogjuk észrevenni az árnyalatok közti különbséget és gyönyörű színeket fogunk kapni akár 3000 NIT csúcsfényerőn is.

Fontos: A CIE 2015-ös elvárások alapján, adott Xiaomi TV modellekre lehet tükrözni pl a Xiaomi 14 Ultra képét is hiánytalanul. Ez azt jelenti, hogy a TV-re tükrözhetjük torzítás nélkül az alábbi telefonok és tabletek képét:

  • Xiaomi Pad 6
  • Xiaomi Pad 6S Pro 12.4
  • Xiaomi 13 Ultra
  • Xiaomi 14 és 14 Ultra

 

A proci: 

A Snapdragon 8 Gen 3-as.

A proci a mostanra jól megszokott 3. generációs Snapdragon 8 proci, amiben 32%-al erősebb CPU van, 34%-al erősebb GPU és 98%-al fejlettebb A.I.

Ráadásul ez a három dolog összesen kb 37%-al kevesebb energiát használ, mint eddig, így a processzor teljesítményére biztosan nem lesz panasz.

A kamera:

Na és akkor a kamera sziget, ami 4 különböző optikát rejt magában:

  • 23 mm főkamera
  • 75 mm telefotó kamera
  • 12 mm 122o nagylátószögű kamera
  • 120 mm periscope

Alapvetően a 4 optikának köszönhetően 6 főbb alapzoomot választhatunk:

  • 0.5X
  • 1x
  • 2x
  • 3.2x
  • 5x
  • 10x

Ezeket a beállításokat kedvünk és a rendszer adottságai szerint állíthatjuk de a kevesebb több alapon nem feltétlenül kell tekergetni, mert az alap beállítások is nagyon szép képeket eredményeznek.

Azoknak, akik jobban beleszeretnének mászni abba a rengeteg képalkotással kapcsolatos adathalmazba, íme.

Az akksi:

Az akksi nem kevesebb, mint 5000 mAh, ami azt jelenti, hogy 14.5 órát bír folyamatos használat mellett. Ez a folyamatos használat a korábbi tapasztalatok szerint 50 %-os fény és hangerőnél érvényes, ami kevésnek tűnhet, de az 1500 NIT elég sok, úgyhogy nem kell megijedni, nem lesz itt baj.

Ha mégis lemerülnénk akkor az erre alkalmas vezeték nélküli 80W-os töltőkkel 46 perc alatt tölthetjük a telefont 0-100%-ra Boost módban.

Vezetékkel szintén Boost módban 33 perc alatt pumpálhatjuk 0-100%-ra a kis Xiaomi 14 Ultránkat.

A hangzás:

Dolby Atmos, Hi-Res Audio és Hi-Res Audio Wireless hangtámogatás.

A hangzást egy 4 hangszóróból álló Dolby Atmos illetve Hi-Res Audio és Hi-Res Audio wireless szabványok nyújtják, amik szinte biztosan nagyon jó hangzást nyújtanak majd nekünk, akár a telefonból akár erre alkalmas fülhallgatóból szólva és ne felejtsük, hogy a TV-re is kivetíthetjük így az ahhoz csatlakozó hangrendszer veszi át a jelet.

Tartozunk magunknak annyival, hogy egy ilyen telefonba nem egy  a polcról leesett kategóriájú pár ezres fülhallgatót dugunk, hanem valami minőségibbet, ha nem értünk hozzá nyugodtan érdeklődjünk az eladóknál vagy itt

A végszó:

600.000.- Magyar forintért zsebre vághatjuk, a mindent lefotózni képes, csúcsfényerőt nyújtó és csúcsteljesítményű Xiaomi 14 Ultrát, a Xiaomi jelenlegi csúcstelefonját, itt lehet még jobban szemügyre venni és rendelni!

További kellemes napot kívánunk minden kedves olvasónknak!

MEGOSZTÁS