Brit tudósok egy új, megújuló töltési technológiát találtak fel

charging

Manapság egyre nagyobb szerepet játszik az emberek életében a villamos energia, amivel feltölthetjük az akkumulátorokat mindenféle okos eszköznél. Brit tudósok egy új töltési technológiát fejlesztettek ki, mi pedig mutatjuk a részleteket.

crypto50

A mai világban egyre elterjedtebbé válnak a megújuló energiák, köztük a napenergia is. A megszokott háztartásbeli eszközök és autók fejlesztése, gyártása folyamatosan növekszik, viszont itt még mindig van hova fejlődni. Emellett több gyártóüzemre van szükség ahhoz, hogy még gyorsabban történjen az átállás az új energiaforrásokra.

A tudósok folyamatosan azon dolgoznak, hogy újfajta töltési és energia előállítási ötletekkel álljanak elő világszerte. Egy új hír szerint, brit tudósok hulladékból állítanának elő energiát, mégpedig emberi hulladékból.

charging

Az új töltési megoldást a Bristol BioEnergy Center kutatócsoportja mutatta be, amit „pisierőnek” neveznek. Azért is kapta meg ezt az elnevezést, mert emberi vizelettel történik a töltés. Ehhez mindössze úgynevezett mikrobiális üzemanyagcellákra van szükség, aminek segítségével tiszta szennyvíz és villamos energia termelhető.

A kutatóközpont célja, hogy olyan telepítéseket hozzon létre városokban, aminek segítségével több háztartásban, házon belül előállítható az az energia, ami szükséges.

A Glastonbury fesztiválon bemutatott berendezés öt nap alatt 300 wattórányi energia előállítására volt elegendő, ami nagyjából 10 villanykörtét 30 órán keresztül tud működtetni. Reméljük, hogy révbe ér a megoldás és lesz elegendő támogatás a projekt megvalósításához.


Forrás