150 millió Android felhasználót érint a legutóbbi malware támadás

Többször előfordult már, hogy fertőzött alkalmazások kerültek fel a Play Áruházba, hiába az aprólékos ellenőrzés, a hackerek néha okosabbnak bizonyulnak a Goolge-nél. Érdemes tehát a felhasználóknak is alaposan meggondolni miket töltenek le készülékeikre, az ismert fejlesztőktől nem kell tartani, de ha noname alkalmazásokat telepítesz, könnyen malware támadás áldozatává válhatsz.


A keresőóriást legutóbb a Check Point IT biztonsági szakemberei figyelmeztették 10 darab fertőzött alkalmazásra, ezek többségében szimulátor játékokban rejtőztek. Az eddig adatok szerint összesen 150 millió felhasználót érint a támadás, amit a SimBad névre keresztelt malware okozott. A rosszindulatú kód reklámnak álcázza magát és amikor a semmit sem sejtő user rákattint, az áldozatot további oldalakra vezeti, ahol újabb és újabb rosszindulatú alkalmazások letöltését ajánlja fel a Play Áruházból.A vírust egyébként nagyon nehéz megtalálni, mivel a marketing célra létrehozott fejlesztői SDK készleteben lapul. Szakértők szerint akár egyes fejlesztőket is átverhet a rosszindulatú kód, akik tudomást sem szereznek róla, hogy beépült az általuk készített alkalmazásba. A SimBad működése minden jelét elrejti, de a háttérben folyamatosan reklámokkal bombázza a felhasználót, ezzel teremtve a hackernek bevételt.Check Point által közzétett lista szerint ez a 10 leginkább érintett applikáció, ha valamelyiket telepítetted érdemes minél hamarabb letörölni és lefuttatni egy megbízható víruskeresőt.

  1. Snow Heavy Excavator Simulator
  2. Hoverboard Racing
  3. Real Tractor Farming Simulator
  4. Ambulance Rescue Driving (
  5. Heavy Mountain Bus Simulator 2018
  6. Fire Truck Emergency Driver
  7. Farming Tractor Real Harvest Simulator
  8. Car Parking Challenge
  9. Speed Boat Jet Ski Racing
  10. Water Surfing Car Stunt

A Google már eltávolította ezeket az appokat a Play Áruházból, de továbbra is érdemes figyelni, hiszen rengeteg játék és program kerül fel naponta, ezekről pedig van amikor csak hónapok múlva derül ki, hogy fertőzöttek. Az ismeretlen fejlesztők által készített, alacsony letöltési számmal rendelkező alkalmazásokat érdemes kerülni.

forrás: gizchina

MEGOSZTÁS
PR cikkekkel, linképítéssel kapcsolatban keress az info@gsmring.hu e-mail címen.