Huawei – 22.000.000.000
Egy friss jelentés szerint a Huawei évente 22 milliárd dollárt fordít kutatás-fejlesztésre és innovációra. Egy szakértő szerint a vállalat nem azért költ ekkora összeget, mert szeretne, hanem mert muszáj lépést tartania az innováció ütemével. „Természetesen senki sem szeretne ennyit költeni K+F-re, d. ez alapvető követelmény az ilyen nagyvállalatok számára” – hangsúlyozta.
Az innováció, mint egyetlen út
A jelentés szerint a Huawei olyan helyzetben van, hogy a költséghatékonyság már nem opció a növekedés érdekében. Az innováció az egyetlen lehetséges irány. Az Egyesült Államok által bevezetett szankciók és azok következményei pedig még nagyobb nyomást helyeznek a vállalatra, hogy előrébb lépjen ezen a téren.
Ráadásul a költségek váratlanul emelkednek, és már a kínai cégek sem támaszkodhatnak a korábban bevált, költséghatékony stratégiákra – áll a jelentésben. Ez nemcsak a Huawei-re, hanem más nagy technológiai cégekre is igaz.
„Nincs más választás”
Liu Ke, az Innováció és Vállalkozás Iskola dékánja szerint a Huawei-nek nincs más opciója, mint hogy tovább költsön és próbáljon innoválni. „Ha a vállalat nem teszi ezt, néhány éven belül le fog maradni” – figyelmeztetett.
A szakértő hozzátette, hogy több tényező is jelentős hatást gyakorolt Kínára, például az amerikai szankciók, a technológiai hiányosságok és egyéb kihívások. Az ország – csakúgy, mint a nagy technológiai vállalatok – egyensúlyt próbál teremteni ebben a nehéz helyzetben.
K+F és a jövő kihívásai
A korábbi információk alapján a Huawei az árbevételének 10-20%-át költi kutatás-fejlesztésre, amelybe beletartozik a kommunikációs technológia, a mesterséges intelligencia, a chipek és egyéb kulcsfontosságú területek fejlesztése. A vállalat várhatóan tovább növeli majd ezeket a beruházásokat.
Milyen lenne a helyzet szankciók nélkül?
Ha nem lennének az amerikai szankciók, a Huawei helyzete ma egészen másképp festene. A vállalat egykor közel állt ahhoz, hogy letaszítsa az Apple-t és a Samsungot a trónról. A szankciók bevezetése óta azonban a Huawei az önellátás útjára lépett, hogy függetlenné váljon. Ez az út azonban korántsem volt könnyű.
Ennek részeként indította el a Huawei saját, Android-tól független operációs rendszerét, a HarmonyOS NEXT-et, amely nemrég debütált Kínában. Az új Mate X6 és Mate 70 készülékek már ezzel az operációs rendszerrel kerülnek forgalomba, ami egy hatalmas lépés a vállalat számára az önállóság irányába.
//
Olvass tovább:
Óriási szenzáció, ezzel jön a Samsung hamarosan!
Visszatér az ikonikus játék, nem is akárhogyan
Hihetetlen de ezek a legjobb ár/érték arányú telefonok!