A 8 legjobb ingyenes app, sportolóknak is!

8 ingyenes app, mert nem kell prémium tagság a mozgáshoz!

Olvasási idő kb 4-5 perc!

A külcsín

Nagyon sok olyan sport tevékenységet monitorozó alkalmazás van, ami már a regisztrációkor arra bátorít minket, hogy:

  • csak itt
  • csak most
  • csak ma
  • csak nekünk
  • csak valamennyiért vegyük meg a kihagyhatatlan ajánlatot

A másik ami nehezíti a kiválasztást, hogy mindenkinek más elrendezés segítség, vannak, akik egyszerűen nem szeretik piszkálni a meglévő elrendezést csak legyen valamilyen akár Android vagy Apple.

Hallottunk már olyat is aki, egyszerűen a design miatt nem használta 5 percnél tovább, mert nem esett jól a szemének az elrendezés és a megjelenítés úgy egyáltalán.

A belbecs

Vannak alkalmazások, amik addig nem tárják elénk legféltettebb és legpraktikusabb elemeiket, amíg ezért nem fizetünk már alig 1 hét teszt használat után rögtön egy éves díjat, vagy fizetünk elő egy teljes évre, amit havonta fizetünk.

Mindezt úgy várják el tőlünk, hogy a mondás szerint három hét azaz 21 nap kell, ahhoz, hogy tudjuk hogy valami működik-e vagy nem, na most ebből a 21 napból általában csak 7 jár, ez nem annyira sportszerű.

A 8 ingyenes és jó App

Itt van 8 olyan ingyenes app, ami használható is:

Az egyik legjobb futást elemző app, itt van mellé egy kis bemutatóért: katt ide : és még-  

    •  Számolja a távolságot
    • a tempót
    • a magasságot
    • a kalóriákat

Találunk még benne közösségi programokat, edzésterveket és célokat ha esetleg alábbhagyna a lelkesedés. Ráadásul mindezt egy nagyon letisztult felület tárja elénk!

  • 2. Strava

A Strava a következő olyan alkalmazás, aminek az ingyenes verziója is nagyon jól működik. Nagyon sok mozgásformát lehet rögzíteni, amihez szükséges egy adott esetben vízálló okos eszköz pl úszáshoz, hegymászás, biciklizés. Mindemellett sajnos vagy nem sajnos van fizetős dimenziója is a Stravának de most nem ezért vagyunk itt.

A Freeletics rövid bemutató alapján szintén egy olyan alkalmazás ahol az ugyanolyan tevékenységet végzők, jelen esetben a saját testsúlyos edzést végzők tagokkal van lehetőségünk egymást motiválni a célok elérésében legyen az bármi, hiszen mindenkinek a saját útja a nehezebb. 

Az app ellát tanácsokkal és videó mellékletekkel a gyakorlatok helyes végzésével kapcsolatban.

(Hátránya, hogy az edzéstervekhez és a Daily Athlete Score-hoz előfizetés szükséges.)

Itt kizárólag az edzőterem van fókuszban. Az edzés mellé kapunk tippeket az evéssel és a megfelelő pre és after workout-tal kapcsolatban is. Ami első ránézésre nem tűnik soknak de nem kell aggódni csak nem cifrázzuk.

  • 5. Five Minute Yoga (sajnos nem találtunk videós rövid gyorstalpalót)

A 5 Minute Yoga tökéletes választás azoknak, akik nyújtani szeretnének, illetve belekóstolnának a jógázás rejtelmeibe és kipróbálnák magukat, hogy milyen is ez igazából, persze, aki már használ edzéshez egy bevált appot, annak nem biztos, hogy erre lesz szüksége a nyújtáshoz de mindenki úgy csinálja, ahogy a legjobbnak érzi.

  • 6. Map My Fitness

A Map My Fitness az Under Armour saját fejlesztése, hasonlít a Nike Runningra. Itt ugyanúgy lehet számolni a teljesítményt saját profilban viszont, az elején kár az app néhány személyes adatot, hogy már a kezdetektől tudja mihez viszonyítani az elérd eredményeket.

Az Adidas Running Támogatja a hirdetéseket az ingyenes verzión belül is de nem fogunk megfulladni a reklámoktól.

Az ingyenes verzióban van aktivitás követés, távolság mérés, kalória mérés, tempó mérés, kihívások, események, ranglista és így tovább.

Az egyik pici hátrány, hogy ha kérdésünk van és fel is szeretnénk tenni, ahhoz szükség lesz egy fiókra.

Az egyik nagy előnye viszont, hogy több okos órát is támogat.

Sajnos az ingyenes verzióban nincsenek személyre szabott edzéstervek és komolyabb statisztikák sem. – Ennek egyik legjobb pótlása lehet ha valaki veszi a fáradtságot és felírja de persze kézenfekvőbb lenne ha az alapból használt app tudna ilyet, hiszen azért használjuk. – Haladóknak ez visszalépés lehet, de ahány edzés annyi megoldás.

  • 8. Caliber

A Caliber először is 10 kérdést tesz fel nekünk, hogy már a nulladik lépésben minél személyre szabottabb lehessen és a válaszok alapján ajánl nekünk az app.

Találkozunk majd néhány reklámmal az ingyenes verzióban de nem fog az agyunkra menni, mert rájöttek a másik oldalt, hogy a sok reklám az csak arra jó, hogy más appot találjanak a felhasználók!

Mindenképp ajánlott időt szánni arra, hogy kitapasztaljuk melyik a legjobb alkalmazás arra, amilyen mozgást végezni szeretnénk!

 

További kellemes időtöltést kívánunk minden kedves olvasónknak!

 

MEGOSZTÁS