Realme 7 és 7i teszt – Megfizethető készülékek némi kompromisszummal

A Realme 7-es sorozatú okostelefonjai nagyon különlegesek. A Gen 7 nem csak a Realme 6 sorozat egyértelmű frissítése, hanem más funkciókkal rendelkezik, abban a reményben, hogy más célcsoportok igényeit is kielégítse. Alapvetően kijelenthetjük, hogy a Realme 7 szinte egyezik a Realme 6-tal, viszont nagyobb akkumulátorral és húzott GPU-val van szerelve.

Mivel ebben a cikkben górcső alá vesszük a Realme 7-et, először érdemes leszögeznünk, hogy a készülék más specifikációkkal rendelkezik különböző régiókban. Az általunk tesztelt európai modell 48MP-es főkamerával rendelkezik, ellentétben az ázsiaival.

Kicsomagolva a Realme 7-et, és belekukkantottunk a csomagba. A sárga doboz tartalmaz egy 30 W-os Dart töltőt, egy szilikon tokot és egy 6A besorolású USB-C kábelt is. Ezt követően kézbevettük a készüléket.

Külső

Misztikus fehér színben pompázik a minta, aminek elnevezésével korábban már találkozhattunk más gyártó portfóliójában. Sebaj, ezért nem bélyegezzük meg. Szépen festett műanyag ház és Gorilla Glass 3 biztosítja a védelmet. Első fogásra budget phone hatása van, majd gyorsan elfogadjuk, megszokjuk. Stabil fogást biztosítanak a készülék oldalán található lekerekítések. Viszonylag nagy kávával ellátott front egy 6,5 hüvelykes IPS LCD kijelzőt ölel körbe. Nincs értesítési LED, nincs második hangszóró, viszont rögtön szemet szúr a 16MP-es előlapi kamera. Realme 7 ujjlenyomat-leolvasója a telefon jobb oldalán van beépítve a bekapcsológombba, ami használat során jól működött. Realme 7 alján található a 3,5 mm-es aljzat, az USB-C csati és a hangszóró. A hátlapon szokásos módon a kamerasziget üti fel a fejét, amit fekete üveg díszít. A koncepció kimondottan jól áll a telefonnak.

A Realme 7-et kézben fogva kellemes élmény – a telefon kiváló tapadást biztosít, és tok nélkül is stabil a kézben. Ha lerakod az asztalra, akkor billegni fog, de ez a sok kamerás telefonoknál általános dolog. Nem árt különösen vigyázni a vízzel történő érintkezésnél, hiszen IP védelem hiányában ez kockázati tényező.

Kamera

A Realme 6-nak 64MP-es volt, és bizonyára sokan csalódottak a „downgrade” miatt, meg kell elégednünk a 48MP adta lehetőségekkel, hiszen hozza az elvárt szintet. A többi kamera ugyanaz, mint a Realme 6-on – a 8MP ultraszéles, a 2MP makró, a 2MP mélységszenzor is, és még a 16MP-es szelfi sem változott.

A kameraalkalmazás az ismerős Oppo / Realme, néhány változtatással színesítve. Kevesebb menüpont (a legtöbb mód most a fő rollon van), ami jó, hiszen letisztultabb és egyszerűbb kezelést tesz lehetővé. A Chroma Boost segítségével több képet készít a dinamikus tartomány további javítása érdekében, tehát HDR jellegű funkcionalitást biztosít. RAW-ban is készíthetünk felvételeket, így a nyersanyag egyből a készüléken landol. A fotók minősége teljesen passzol az árkategóriához, nekem sokszor az élesítés kicsit sok, a dinamikatartomány pedig kicsit korlátozza az élményt. Videóban tudja a 4K 60 fps-t, 1080p 60 fps-t. Tapasztaltunk némi vöröses árnyalatot a videók rögzítése közben, ezért gyorsan rápattintottuk az open camera-t, ahol ez nem volt jelen, így kimondhatjuk, hogy a hardver jól vizsgázott.

Teljesítmény

Jó volt tapasztalni, hogy a Realme 7 kijelzője 90Hz-es képfrissítéssel rendelkezik, mert használat közben szembetűnő a folytonosság. A Helio G95T nagyjából ugyanaz a chip, mint a Realme 6-ban található Helio G90T, 8 magos processzorral és Mali-G76 MC4 GPU-val, viszont a GPU 900 MHz-es órajellel rendelkezik a korábbi 800-tól eltérően.

Szerintünk a legnagyobb újítás, amelyet a Realme 7 kapott a Realme 6 felett, az a nagyobb, 5000 mAh-s akkumulátor – a 4300 mAh-val szemben. Támogatja a 30 W-os Dart Charging funkciót – kiváló funkció ebben a kategóriában.

Kiemelve a Realme 7 főbb előnyeit:

  • Nagy 90Hz-es kijelző, nagy kontraszt
  • Kiemelkedő üzemidő, gyors töltés
  • Jó teljesítmény, játékhoz tökéletes
  • A főkamera jó fotó- és videominőséget produkál
  • 3,5 mm-es jack, NFC, microSD foglalat

Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a Realme 7 mellett a 7i változatot is használhattuk, így első kézből tudunk nektek visszajelzést adni a két termék közötti különbségekről.

Külsőt tekintve a kamerasziget kialakítása egyből szembetűnik. Méretben nagy differenciát nem érzékelünk, viszont a készülékek bekapcsolását követően már más a helyzet, hiszen a kijelző felbontása a 7i változat esetében csupán HD+, ami kevésbé részletgazdag, de Gorilla üveg védi, valamint a 90Hz-es frissítésnek köszönhetően gördülékeny a használat.

A realme 7i MediaTek Helio G85 játék processzorral és Mali-G52 GPU-val van szerelve, ezért a teljesítményben nem szenvedünk hiányt.

A 7i készülék tripla kamerája egy 48 megapixeles nagy felbontású főkamerát, egy 119 fokos ultraszéles látószögű lencsét és a 4 cm-es makro lencsét hordoz magában, ami a kategóriában hozza az elvártat.

Üzemidőben az alacsonyabb felbontású kijelző és a nagyobb kapacitású akkumulátor páros jobban teljesít, így a hétköznapokban praktikusabb a használat vagy épp a gyerek sem fogja pillanatok alatt lemeríteni játék közben. Ha már üzemidő, akkor el kell mondjuk, hogy 18W-os töltést támogat, így a töltésidő jóval hosszabb, mint a Realme 7 változatnál.

Árak és elérhetőségek:

  • Készülék: realme 7 mobiltelefon (6GB RAM+64GB), kék szín
  • Elérhetőség: Vodafone.hu
  • Ár: RED Free tarifával már 0 Ft-ért
  • Készülék: realme 7i mobiltelefon (4GB RAM+64GB), ezüst szín
  • Elérhetőség: május elejétől a Telenor.hu-n
  • Ár: Hiper L és Hiper XXL tarifával akár 0 Ft-ért